לקראת עונת החתונות החמה – איך בוחרים ונראים הכי נכון שאפשר ?

סוגי איפור לחתונה

 

לקראת עונת החתונות החמה – איך בוחרים ונראים הכי נכון שאפשר ? סוגי איפור

היי לכם, כעת כשאנחנו בימי ספירת העומר, עונת האירועים מתקרבת אלינו בצעדי ענק.   

ימי הולדת, בר ובנות מצווה, נשפים, מסיבות סיום וגולת הכותרת- חתונות ואירועים!

מכנה משותף אחד יש לכל האירועים האלו. מנחשים? אז אגלה לכם – מדובר באיפור.

איפור הוא תחום גדול ,מרתק וצבעוני. במסיבות למיניהן וימי ההולדת תוכלו להעניק לאורחים חוויה מיוחדת בדמות ציורי פנים או ציורי ניאון (FULL MOON או אולטרה- הכוונה לצבעים הזוהרים למרחק בתאורה מיוחדת באולטרה סגול). ההשקעה באטרקציה נמוכה בהרבה ממפעיל או תקליטן והתוצאה- אנשים שמחים, צבעוניים ומחייכים. לרוב גם בעלי האולמות או המקומות מחזיקים תאורה מיוחדת לניאון. תחום הניאון נהיה מאד נפוץ וניתן למצוא אותו גם בנישת בר ובנות המצווה וגם בחתונות ואירועים. חוץ מזה יש את האיפור של בעלי השמחה באירועים הללו. ועל זה בדיוק אדבר היום.

הייתי רוצה לשוחח אתכם היום על הבחירה במאפרים לאירועים ולרגעים החשובים שלכם. אם זה באירועים או בחתונה שלך ישנו מרכיב אחד חשוב מאד והוא הבחירה במאפר. ישנם רגעים ספורים בחיים שלא חוזרים. החתונה שלנו, אירוע הברית או זבד הבת, בר או בת מצווה ובהמשך כשנתבגר מעט- החתונה של ילדינו והאירועים של דור המשך… לרוב אירועים אלו מתועדים בצילום. לא משנה אם זה בווידאו או בצילומי סטילס – אנחנו מעוניינים להיראות במיטבנו באירועים הללו.

חשיבות רבה יש לבחירת המקום, האוכל, הבגדים, הצלם המוכשר – שידעו לתעד היטב את המועדים הקסומים הללו, מעצבת שיער והמאפרת.

כמאפרת החלטתי לתת טיפים ודגשים לימים המיוחדים הללו. סיבה מיוחדת לכך היא עניין האקלים במדינת ישראל בחודשים החמים, המתקרבים אלינו במהירות, וכוללים בתוכם שפע אירועים מוגבר כמו בכל שנה. אז איך ניראה במיטבנו במבול הלחות הבלתי פוסק בארצנו הקטנטונת? ועוד שאלה הרת גורל- איך גורמים לאיפור להישאר עלינו בכל זמן האירוע ולהיראות כאילו הרגע יצאנו מהמאפרת? מה חשוב לקחת בחשבון כשמתכננים את המראה הנחשק לאירוע ? ואיך נדע שבחרנו באיש המקצוע (במקרה זה- המאפרת) הנכון בעבורנו?

 

למקום ותאריך האירוע יש חשיבות על המראה הנחשק

כמישהי האחראית למראה המוקפד של לקוחותיי הנאמנים ברגעים החשובים שלהם, אקדים ואומר שלמקום שבו יתקיים האירוע והמועד שבו הוא יתקיים יש משקל חשוב מאד. אני גם מניחה שהחלטה זו תתבצע ראשונה. להחלטה מתי לקיים את האירוע יש משמעות רבה על הכל – החודש שבו יתקיים האירוע – תחילת הקיץ- מאי/יוני, או שיא הקיץ- יולי/אוגוסט או סופו – ספטמבר/אוקטובר ואפילו נובמבר הקריר. ישנם אנשים הבוחרים גם לקיים אירועים בעונת החורף. המועד ישפיע על בחירת המקום- אולם/ גן אירועים/לופט וכו' ,וגם על הבגדים שנלבש (מבחינת מיזוג או תוספת של עליונית בסוף הקיץ הקריר בלילות) והבחירה בשעה מדויקת לאירוע גם היא הרת גורל מבחינת לבוש/איפור/שיער. אירוע בוקר/צהריים/ערב- שונים מאד בסגנון ובמראה הנחשק והמצופה באירוע העתידי. אז ברגע שנתקבלה ההחלטה – היכן ומתי יתקיים האירוע – תדעו ש 50% מההחלטה כבר בוצעה במלואה ומעכשיו רק תיישרו קו עם ההחלטה הראשונית הזו.

בחירת ספקים שאחראים על חלק ויזואילי

לאחר מכן מניחה שתקבעו את האוכל, המפעילים השונים ואת הצלם. ואז תתפנו לחלק ה"חזותי" של האירוע – ההחלטה כיצד אנחנו מעוניינים להיראות באירוע המתוכנן. ממליצה לכם בחום להציץ ברחבי הרשת על תמונות של משפחות דומות ולגבש השראה מסגנון שתאהבו. בעידן הפייסבוק כולנו חשופים לאירועים של מכרים ומשפחה ואני בטוחה שתמצאו את מבוקשכם מהר מאד. מה שנשאר זה רק לשמור את התמונות שמתאימות- השמלה/הבגד ששמנו עליו עין ישמש כהשראה עתידית ולוק האיפור והתסרוקת שאהבנו בעבור המאורע. כמובן ,בהתחשב בכך שלאירוע בוקר או צהריים הלבוש בדר"כ פחות תיאטרלי ומוקפד מאשר אירוע ערב, שבו יש אפשרות להכניס מעט דרמה וסגנון מעוצב בקפידה. כמובן שלאופי שלנו יש השפעה ברורה על ההעדפה וישנם מקרים בהם אנשים ירצו להיות צנועים או תיאטרליים בלי קשר הגיוני למועד האירוע. הגיון זה עניין של טעם וככזה- כל האופציות פתוחות בעצם ומה שמתחשק מוביל את ההחלטה ואת הנראות הנבחרת הסופית.

 

עניין כספי ותחושת בטחון

עכשיו כבר בחרנו מקום, יש בגדים ונעליים, יש כיוון של עיצוב שיער ואיפור. מה שנותר הוא לבדוק עם אנשי המקצוע האם הבחירה שלנו הייתה נכונה? והאם משאלת הלב להיראות בצורה מסוימת תוכל להתגשם בעבורנו? והכי חשוב- האם היא תחמיא? אני לא נכנסת לעניינים פיננסיים בכלל, כי כל אדם מקציב לעצמו סכום מסוים וידוע מראש לדברים הללו. אני רק מבקשת שתיקחו בחשבון ,שמקצועיות של אדם נמדדת לעיתים קרובות בכסף. אז תשתדלו מצד אחד- לא לחרוג ממה שתכננתם להשקיע, אבל מצד שני- תשמרו על גמישות הגיונית מסוימת, במטרה להגיע לתוצאות המיוחלות עם האדם הנכון. לעיתים זה עולה מעט יותר ממה שתכננתם (לעיתים גם פחות) אבל יעשה הבדל עצום בתחושה שלכם ובשביעות הרצון שלכם בעת האירוע המשמח. וביננו- השקט הנפשי והביטחון שבחרתם נכון – שווה זהב. לכן – אם זה לא מחייב אתכם לפשוט רגל – תנסו לפרגן לעצמיכם את הטובים והמקצועיים ביותר. אלו שלא יחסכו עליכם גם בחומרים מקצועיים ואיכותיים, ויפרגנו לכם גם פגישת ניסיון/היכרות כדי שתוכלו להתרשם איך תיראו ברגע האמת. זה כשלעצמו יכול לחסוך המון כאב ראש ואכזבות מיותרות ביום האירוע, שלחוץ מעצמו גם ככה.

פגישה עם מאפרת/מעצבת והעדפות שלכם לגבי הלוק

אז מומלץ להיפגש עם המאפר/ת ומעצב/ת השיער טרם המאורע לניסיון. גם כדי מעט להכיר (כימיה רבותיי – חשוב מאד שתהיה אוירה טובה ביום האירוע לכן היכרות מוקדמת עוזרת "לשבור את הקרח" ולתת ביטחון שהדברים יזרמו ויתנהלו ברוגע) וכדי להסביר לבעל המקצוע במה חשקה נפשנו – אני תמיד אוהבת לראות דברים שאהבתם והעדפתם. לעיתים איפור טבעי מבחינתי לא תואם בכלל את הגדרת איפור טבעי מבחינת הלקוח. יש כאלו שאייליינר מעושן ,שימר וריסים מלאכותיות זה הכי טבעי שיש …ואם ניתן לבצע איפור ניסיון- בעיקר כשמדובר בכלה עתידית- הרי שזה מצוין. בעל המקצוע יידע לומר לכם כמה יתאים לכם האיפור/השיער שבחרתם והאם יש לו המלצות אחרות ממה שהראיתם לו כדוגמא.

לשימוש בחומרים שונים יש חשיבות

במהלך השיחה עם בעל המקצוע כדאי גם לברר באילו חומרים הוא משתמש, ואם ישנה רגישות מסוימת לחומרים מסוימים- זה הזמן לציין אותה!! לכל מוצר קיים ישנו תחליף. אם ישנה העדפה גם לשימוש במוצרים מסוימים – כדאי לבדוק אם זה רלוונטי לאותו בעל מקצוע (לדוגמא שימוש במוצרים שלא נוסו על בעלי חיים).

 

עבודות קודמות, וותק והמלצות של המאפרת

עוד המלצה היא לבקש לראות עבודות קודמות של אותו בעל מקצוע- במידה ולא הצצתם קודם בדף/אתר עסקי שלו. וותק וניסיון גם יכולים להבטיח לכם שהאדם יודע את עבודתו נאמנה ויידע כיצד לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. המלצות ממכרים משותפים או באתר/דף עסקי יכולים גם לסייע בבחירה הנכונה.

טאץ' אפ ניסיון וערכת טאץ' אפ לשמירה על האיפור במהלך היום

אפשר לבדוק אם ישנה אפשרות לבצע טאץ' אפ ביום האירוע טרם ההגעה לאולם. לעיתים זה כרוך בתשלום נוסף אבל זה מאד מומלץ לכלות ,שמוכנות בדרך כלל שעות רבות טרם החופה ונאלצות לבלות בתנאי שטח וחום שעות רבות. ישנן מאפרות המציידות את הלקוחות בערכת טאץ' אפ קלה לשימוש שתסייע לשמור על האיפור יפה ורענן כמו ברגע שיצאתן ממנה. אם אתם מתארגנים במקום מסודר וברצונכם שכל בעלי המקצוע יגיעו אליכם – מומלץ שתציינו זאת. לעיתים זה כרוך בתשלום נוסף , אבל דבר ידוע הוא ש time is money ….

עכשיו מה שנותר הוא להתרגש לקראת המאורע המשמח ולהיות רגועים… אם קראתם עד כה את ההמלצות שלי – אני בטוחה שתדעו על מה לא כדאי להתפשר בעת בחירת אנשי המקצוע שילוו אתכם ותבחרו את הטוב ביותר בעבורכם.

 

בחירת "לוק" (לוקים שונים)

צירפתי בעבורכם כמה ממראות איפור שביצעתי.

מלוק טבעי ועדין שמחמיא לכולן – איפור בגוונים טבעיים ומחמיאים עם אודם בגוון בהיר, למרות שהלוק מוגדר טבעי ישנו עדיין שימוש בריסים מלאכותיות לרוב- פשוט כי זה ממסגר את העין ומחמיא לכולן.

דרך איפור קלאסי – כולל בדר"כ איפור עם אייליינר ואודם בהיר או כהה/אדום – בהתאם לבקשת המתאפרת והנתונים הטבעיים שלה/הלבוש וכו',

ועד ללוק דרמטי או סקסי – מראה עיניים מודגש הכולל אייליינר מעושן לסוגיו, מעושנים בגוונים כהים – בגווני מאט או מנצנצים (מודה שהמעושן הנוצץ הוא החביב עליי) ואודם בגוונים בהירים וטבעיים או בגוונים טרנדיים ואופנתיים בהתאם לטעם ועונה.

 

יתרון של עונת החורף וזמן צילומים

כמובן שבחורף האיפור מחזיק הרבה יותר שעות באופן טבעי וישנה נטייה להתאפר בצורה יותר דרמטית עם אודם כהה או בגוון עמוק- כמו יין, בורדו וכו'. גם החושך שמגיע מוקדם יחסית בחורף משפיע על הלוק הכללי וניתן להשתולל יותר בדרמטיות בשל כך. בקיץ מכיוון שהשקיעה היא מאוחרת , רוב היום ישנו אור והלוק הבסיסי הוא : "פחות הוא יותר" – מה שיוצר עמידות ולוק מואר לאורך זמן. הכי חשוב אבל- תהיו נאמנים לעצמכם ולטעם שלכם כי בסופו של דבר – התמונות ילוו אתכם שנים אחרי שהאירוע ייגמר – אז כדאי שתאהבו את מה שאתם תראו במראה ולא תתפשרו!

 

שאלות שאפשר לשאול את המאפרת 

  • האם היא מבצעת איפור ניסיון

איפור ניסיון הוא מדד טוב מבחינת התאמת האיפור ותיאום ציפיות מול המאפרת מבחינת לוק סופי. למרות שהאיפור ביום המרגש ייראה מרשים יותר ויפה יותר . במקרה בו לא אהבת את האיפור או את הסגנון – ניתן לנסות דברים נוספים או לשקול להחליף מאפרת אם זה לא ניתן לפתרון.  

  • מה האיפור כולל? ערכת טאץ' אפ/ מפגש בטרם היציאה לאולם?  

למרות שאיפור כלה הוא עמיד מאוד, עדיין כדאי לקבל מהמאפרת ערכת טאץ' אפ קטנה ( פאף עם פודרה שקופה, דף לספיחת שומן, מעט אודם בקופסית וכו׳) . אם ניתן לעבור אצל המאפרת לפני ההגעה לאולם לשם ריענון – זה המומלץ וגם אם לא – המוצרים יוכלו לסייע בהענקת לוק רענן ״וראש שקט״.  

  • האם את משתמשת במוצרי איפור עמידים במים וזיעה

בעיקר בימי הקיץ – ישנה נטיה להזיע ולהבריק, וגם ההתרגשות עצמה יכולה להיות מלווה בדמעות. לכן המאפרת תדע להתאים איפור עמיד אבל רצוי לוודא זאת. המאפרת תוכל גם להנחות איך לטפל ב״דליפה״ שלא תפגע באיפור. 

  • האם יש לה טלפון של כלה שאיפרה שאפשר לשוחח עימה

תמיד נחמד לשוחח עם מישהי שהייתה בסיטואציה דומה לשלך ותוכל להמליץ או לעזור על מה לשים דגש מהצד שלך – הצד של הכלה. 

 

אז אם יש לכם התלבטות כלשהי או שאתם מעוניינים להתייעץ איתי או לשריין מקום כדי שבאירוע הקרוב תיראו הכי טוב שאפשר – דברו איתי – 0509671545.

נתראה בשמחות!

מחברת הכתבה: רויטל בוחניק, מאסטר לאיפור ביוטי (כלות, הפקות ואירועים), מדריכה סדנאות איפור אישי וקבוצתי, מאפרת ציורי פנים, גוף ניאון ואפקטים – 0509671545.

אתם מוזמנים לשתף כתבה זאת עם מאורסות ומאורסים שגם מתחתנים (כפתור שתף למטה)

לכתבות מעניינות ומועילות אחרות לחצו כאן

לתיק עבודות של צלם Maxim Dupliy

 

ממני,

רוצה לפרגן ולומר תודה לצלמים שצילמו בתמונות המצ"ב: שי עבודי ודניאל אנדרסן. למעצבי השיער המוכשרים : רונן לוי ושי עבודי. תודה לדוגמניות המהממות שלי: ריטה, ירין, טניה וענבל.

לעוד עבודות שלי ולדף עסקי בפייסבוק. לאתר שלי. להצטרפות לקבוצת האיפור make up lovers בניהול שלי בפייסבוק.

בחירת רב עורך חופה לחתונה