האם כמות התמונות בצילום חתונה קובעת ? ומה באמת חשוב

 

האם כמות התמונות בצילום חתונה קובעת ? ומה באמת חשוב

 כמות תמונות מחתונה

מדי פעם לקוחות שואלים לגבי כמות התמונות שיקבלו מהאירוע שלהם והאם יש הגבלה. אז בואו נראה האם כמות התמונות קובעת ועל מה צריך לשים לב

היום השאלה הזאת פחות רלוונטית והיא הייתה רלוונטית עד תחילת שנות 2000 כשהצלמים צילמו עדיין במצלמת פילם. היום, כמעט כל הצלמים עברו למצלמות דיגיטליות ובדיגיטלי אפשר לעשות יותר תמונות. הרבה אנשים לא יודעים, אומנם אין פילם במצלמה דיגיטלית אך גם במצלמה דיגיטלית יש להחליף מנגנון מסוים אחרי כמות מסוימת של תמונות.

הלקוחות שמתעניינים בשאלה של כמות תמונות לא מתייחסים לאיכות התמונות ונעולים על מספרים , מהי כמות תמונות, כמות אלבומים ,כמות הגדלות ומה המחיר הסופי ועל סמך מידע זה משווים מול אחרים. אך זאת טעות מאוד נפוצה של לקוחות שלא מבינים בצילום ולא יכולים להעריך את הרמה של הצלם.

אז מה באמת חשוב ? תסתכלו על התמונות של צלם ותשוו תמונות שלו מול אחרים, תראו את הסגנון שבו הצלם מצלם, האם אתם אוהבים את האיכות של התמונות , האם הן נראות לכם איכותיות לעין (בלי להבין בצילום) , תפגשו עם הצלם ותראו אם האישיות שלו מתאימה לכם , הרי שהוא הולך לצלם ולהיות איתכם ביום החתונה והתמונות שיצלם ילוו אתכם בחיים שלכם. מה שחשוב יותר זה דווקא איכות התמונות והאישיות של הצלם.

האם 5000 תמונות לא משהו עדיפות על פני 500 תמונות יפות ? גם ככה באלבום הסופי נכנסות רק בין 40 ל 200 תמונות וכל שאר התמונות אתם מקבלים בדיסק או בלינק אך הן לא נכנסות לאלבום חתונה.

וגם כאן אל תטעו. האם באלבום חתונה עדיף להכניס 200 תמונות או 100 או 50. העיקרון באלבום חתונה הוא להתרשם מתמונות איכותיות שמתעדות את החתן והכלה הכי יפים שאפשר , עם הרבה רגשות כמה שניתן , ולכן כמה שפחות תמונות יכנסו לאלבום , ככה יהיה יותר כיף להסתכל עליו.

מה הטעם להכניס המון תמונות שכל אחת קטנה וצריך משקפיים או לופה כדי להבין מי מופיע בתמונה. הרי שככה גם קשה להסתכל על התמונות. במדינות אירופה , ארה"ב מזמן הבינו את העניין ולא מנסים לדחוף לאלבום כמה שיותר. כמות התמונות צריכה להיות מאוזנת. הרבה יותר חשוב זה דווקא הסגנון שבו יעוצב האלבום , מה יהיה העיצוב , איך יוכנסו לשם תמונות ואיזה כמות תכנס לכל דף באלבום. האפקט הכי גדול מהתמונות מתקבל כשיש תמונה או שתיים בדף. גם עבודת עיצוב היא חשובה, בין אם הצלם או המעצב עושה אותה.

בפגישה עם הצלם , חלק המצלמים יכולים להציע לכם גם לבחור בסגנון עיצוב וזה מאיד על זה שלצלם יש מעצב/ים שיודעים סגנונות עיצוב אלבומים ויכולים להתאים את עיצוב לטעמו של הלקוח.

אחרי שראיתם את העבודות של הצלם, חכם להשוות מחירים אך לא לפני זה. הרי שבשיחה הראשונית עם הצלם אולי עוד לא ראיתם איזה איכות הוא יכול לספק, כנ"ל גם לגבי הווידאו. תראו את האיכויות , תכירו את הצלם , ואח"כ תקבלו החלטה גם מתוך הצעת מחיר שתקבלו.

כמות התמונות לא קובעת כמו גם המצלמה . מי שמצלם בסופו של דבר זה הצלם ולא המצלמה , ורק הידע , הראייה והניסיון שלו הם הפרמטרים שישפיעו על רמת הצילום.

אתם מוזמנים לשתף כתבה זאת עם מאורסות ומאורסים שגם מתחתנים (כפתור שיתוף למטה) ולהגיב למטה

לכתבות מעניינות ומועילות אחרות לחצו כאן

לתיק עבודות של צלם Maxim Dupliy

צילום חתונות אומנותי