איזה לוקיישן לבחור לצילום ביום החתונה או לצילומי זוגיות

 

לוקיישנים (מקומות) לצילומי חתונה או זוגיות

יער שוויץ ליד כינרת צילומי זוגיות

לוקיישנים יפים לצילום ביום החתונה יכולים לשמש כרקע יפה וליצור תחושת חופש שטבע מעניק בצילומי חוץ ביום החתונה. בהמשך הכתבה מפורטים מספר מקומות לצילומי חוץ לפי אזורים : צפון, מרכז ודרום.

תזכרו שצלם טוב יכול לתכנן מקום צילום שיהיה לא רחוק מהתארגנות הכלה – זה חשוב כיוון שביום החתונה אין טעם לבזבז שעות של נסיעה ללוקיישן מדהים ולא להספיק להצטלם. יש להגיע לאולם כדי לעשות תמונות משפחתיות קרוב לשעה 7 בערב בקיץ, ובחוף ההגעה היא יותר מוקדמת כיוון שבשעה 4-5 בערב כבר חשוך.

מאידך, אם טיילתם קצת בארץ ואהבתם מקומות מסוימים, אל תהססו להציע אותו לצלם כמקום שבו תרצו להצטלם. זה יכול להיות שמורת טבע, גן לאומי, שדה של פרחים, בית נטוש, בית בסגנון קלאסי, מגרש כדורגל , ספריה, משכן לאמנויות וכו'.

הדרך האופטימלית לעשות צילומי חוץ היא לזרום בסגנון Life Style או לנסוע ללוקיישן שלא נמצא רחוק ממקום התארגנות של הכלה או לחילופין אפשר להגיע לחורשה יפה ולעשות בה תמונות יפות. אם אתם רוצים לוקיישן יפה שנמצא רחוק ממקום ההתארגנות שלכם עדיף שתעשו צילומי זוגיות או trash the dress לפני החתונה. היתרון בחורשה/יער הוא שבשעות הצהריים השמש חזקה וצילומים במקום מוצל הוא פתרון לבעיית החום. לגבי תקופת החורף זה קצת משתנה, החום לא שורף ואפשר לעשות צילומי חוץ אורבניים (בתוך העיר ) בחוץ, למשל בשכונה כלשהי בעיר שיש בה גרפיטי או בתים צבעוניים או מיוחדים, כמו בשכונת נווה צדק בת"א או בשכונת שאננים או בשכונת נחלאות בירושלים, ביפו העתיקה או מתחם התחנה בת"א.

לא משנה אם תבחרו מקום לצילומים ביום החתונה ובין אם לא, צלם טוב ידע לייצר תמונות יפות כמעט בכל מקום. חשוב להיות יצירתי ולרצות לעשות משהו יפה בצילומים, גם מצד הצלם ומצד הזוג. אם לא בא לכם לבחור לוקיישן , תיידעו את הצלם (כבר בשלב הסגירה איתו )והוא יעשה בדיקה מה כדאי עבורכם.

להלן לוקיישנים (מקומות) לצילומי חתונה או לצילומי זוגיות/טראש, אם תלחצו עליהם, יפתח חלון בגוגל תמונות ותוכלו לצפות תמונות מהמקום הספציפי.

 

אזור צפון

שמורת טבע עין אפק הנמצא כחצי שעה נסיעה מחיפה

גן רמת הנדיב בזיכרון יעקוב וגן ורדים (כניסה עד שעה 16:00 בתשלום), וכחצי שעה נסיעה מגן לאומי קיסריה(בחלק מהגן אפשר להיכנס ללא תשלום כולל הים עם הסלעים, בחלקו בתשלום (בחורף כניסה עד 16, בקיץ עד 18) וחוף הגן.

חוף אכזיב הנמצא צפונית לנהריה וקרוב לגן לאומי אכזיב

חוף מכמורת הנמצא כחצי שעה נסיעה מחדרה, ונמצא קרוב לפארק השרון

חוף הבונים הנמצא חצי שעה נסיעה מזיכרון יעקוב , וגם שעה נסיעה מיער חוף הכרמל

יער שוויץ הנמצא מצד מערבי של הכנרת, כ 50 דקות נסיעה מחיפה. מהיער אפשר להמשיך להצטלם בחוף עין גב , כחצי שעה נסיעה מיער שוויץ, ומשם להמשיך לחורבת סוסיתא – כ 6 דקות נסיעה מעין גב.

צילומי זוגיות ביער שוויץ ליד כינרת

 

אזור מרכז

חוף פלמחים, כ 20 דקות נסיעה מראשון לציון. בדרך יש מספר חורשות שאפשר להצטלם בהן.

 

צילומי זוגיות בקיבוץ פלמחים

פארק לאומי רמת גן

חוות אלנבי

מתחם התחנה בת"א

נמל יפו ישן ו סמטאות יפו העתיקה הצמודים אחד לשני.

פארק הירקון שבו הרבה עצים גבוהים שמייצרים צל ותורם לצילומים מוצלחים.

 

אזור שפלה ודרום

ים המלח

שמורת טבע עין גדי

חוות סוסים בבית חנן (קרוב לנס ציונה)

גן לאומי אשקלון

מצודת אשדוד ופארק לכיש , דיונות אשדוד ופארק עד הלום

 

 

 במצודה באשדוד Save The Date צילומי

גבעה 69 הנמצאת קרוב לקיבוץ ניצנים (בין אשדוד לאשקלון)

קיבוץ

גן לאומי בית גוברין וגם באמפי שבתוך הגן, וקרוב נמצא גם יער בית גוברין

צילומי זוגיות באמפיטאטרון בבית גוברין

פארק בריטניה הקרוב לבית גוברין (אזור לכיש)

פארק מערות עדולם (מזרחית לפארק בריטניה), חורבת קיט ליד ישוב נחושה(חצי ק"מ דרום מזרח לנחושה)

 

שדות פריחה

שדות פריחה לרוב לא נמצאים קרוב לסלון כלות ולכן יותר מתאים לצילומי זוגיות כשיש זמן להגיע למקום. אך אפשר גם לבדוק אם שדה כלשהו נמצא בקרבת מקום שבו תתארגנו באותו היום.

יש אתר יפה שבו אנשים מדווים על פריחה מהשטח ואיזה פרחים גדלים שם נכון לרגע זה. אחד האתרים של דיווחי פריחה הוא מאתר צמח השדה או באתר של טיולי שבו יש גם מפה של הארץ ונקודות בהן יש שדות , אך יש מספר אתרים שאפשר לבדוק בהם דיווחי פריחה. הפריחה היא עונתית ולכן  בחודשי הקיץ לא זמינה. יותר סיכוי לפריחה הוא בסתיו, חורף, והכי הרבה באביב.

להלן מספר אתרים שבהם יש פריחה

צילומי זוגיות בשדה פרחים באזור עוטף עזה 

יער שוקדה – כלניות, מערבית לנתיבות

יער בארי – כלניות, קרוב לישוב בארי (עוטף עזה)

שמורת טבע בתרונות רוחמה – כלניות (שמורת טבע ליד קיבוץ רוחמה), חצי שעה נסיעה דרומית לקריית גת.

מנחת מגידו – כלניות בצבעים שונים (לבן, אדום, סגול, ורוד) , ליד עפולה וליד שדה תעופה . פריחת הכלניות היא בינואר-מרץ. ליד השדה יש גם חורשת אקליפטוסים שמצוינים לצילומי חוץ. המנחת נמצא כשעה נסיעה מחיפה/ קיסריה לכיוון מזרח. לא רחוק מהמנחת יש יער מגידו ופארק רמת מנשה עם חורשות שכיף להצטלם שם.

תל שוכה – גבעת התורמוסים (ליד יש חורבת עתרי ומזרחית לפארק בריטניה)פריחה בחודשי חורף ואביב

שדות אמציה כלניות (אזור לכיש) דרומית לפארק בריטניה, סמוך לגן לאומי מערות חזן

הר תבור – חלמניות בתבור, נמצא בין חיפה לכנרת .

חורבת חנות – סתווניות, רקפות, מזרחית לבית שמש .

הר הגלבוע – רקפות וסתווניות , דרומית לכינרת.

האם כמות התמונות בצילום חתונה קובעת ? ומה באמת חשוב