מהי מהות של צלם חתונות ומה לצפות ממנו

 

@Victor Grigas [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

מהי מהות של צלם חתונות ,מה לצפות ממנו , מה הם דרכי התנהגות עם הזוג ביום החתונה ?

צלם חתונות הוא בן אדם בעל תכונות טובות שתורמות לצילום איכותי ביום החתונה שלכם, זה משהו שהוא מעבר ל "להיות רק צלם" , זה הרבה מעבר ל "לדעת לצלם".  מהות של צלם חתונות היא שילוב תכונות כמו אהבה למקצוע ויחסי אנוש טובים שעוזרות לייצר תמונות שמראות אתכם בצורה כנה והכי יפה שאפשר. זה בן אדם שילווה אתכם כל היום ובנוסף לתמונות יכול לייצר מצב רוח , ולייצר תמונות יפות , לתכנן דברים ולעקוב אחר לוח זמנים , כידוע לנו דיי עמוס ביום החתונה. בנוסף, תכונה טובה של צלם חתונות היא לדעת להיות קשוב לדרישות של הזוג, גם בפגישה וגם במהלך היום ולדעת לכוון אתכם ולדעת לעשות שינוי והתאמה מהירה בזמן אמת.

התמונות והאלבום שתקבלו ישארו איתכם לאורך החיים, ותוכלו להיזכר בזיכרונות של שמחה ואושר שעברו עליכם ביום זה. זה סוג מדיה היחיד במינו (בנוסף לווידאו) שישאיר לכם משהו פיזי בידיים, לעומת המוזיקה שתסתיים בסוף האירוע והמנות שאכלו האורחים. מהות של צלם חתונות היא לייצר תמונות שיראו אתכם הכי יפים ולייצר סיפור בעזרת תמונות שילווה אתכם כל חייכם ותוכלו להיזכר ביום המיוחד הזה של אחדות רשמית. 

 יש לדעת שיש שתי שיטות צילום עיקריות בצילום החתונה , דוקומנטריתמבוימת וכזאת שמנסה לשלב בין שתי השיטות. 

ביום החתונה, כשהצלם מבקש מהזוג לעשות משהו (תתחבקו ,תתנשקו, תסתכלו אחד על השני באהבה …) הצלם מביא את הראייה שלו על הזוג וייתכן שהתוכן והרגשות האמיתיות שיש בין בני הזוג שונים מזה של מה שמנסה לייצר הצלם , אילו הצלם לא היה מבקש לעשות משהו בשביל התמונה. בבחירת צלם הכלה צריכה להבין איזה סגנון צילום מושך אותה יותר. 

הצלם צריך לדעת לשים את עצמו בנעליים של הזוג ולהבין שהוא מבורך להיות נוכח ולתעד את החתונה, בגלל שהזוג הזמין דווקא אותו. המטרה של צלם חתונות היא לתעד רגעים הכי מרגשים שלכם,  שזה יותר צילום דוקומנטרי , לעומת צילום מבוים כאשר הצלם מביים עם הזוג את התמונה והקומפוזיציה

 התמונות והאלבום הסופי שלכם יראה אחרי מאחרים אם הצלם באמת יתעד את הרגעים שלכם שהם שונים מכל זוג אחר. במקרה שהצלם משתמש בטכניקת ביום (ופוזות) , התמונה יכולה לצאת טכנית יותר יפה, אך אותה תמונה (כולל פוזה וקומפוזיציה) יכולה לחזור אצל זוגות אחרים. 

צלם חתונות דוקומנטרי טוב ינסה לתעד את המהות של החתן והכלה באותו הרגע, לעומת לביים את הרגע. הוא ישאף לייצר תמונות חדשות ולא לחזור על תמונות סטנדרטיות שהוא יודע לצלם. זה נכון שיש רגעים שהצלם מצלם בצורה דוקומנטרית ובמקרה זה אין מקום ליצירתיות , אך כשהצלם עובר לצילום יצירתי, הוא ידע לייצר משהו חדש. 

צלם חתונות המוביל בתחום לא תמיד עוקב או מייצר עבודות שראה אצל האחרים , אלא שואף לייצר ראייה שלו בצילום, כך שסגנונו קופץ לעין בגלל הייחודיות . 

אהבה למקצוע צילום היא תכונה הכי חשובה אצל צלם חתונות. ללא אהבה למקצוע, הצלם לא ישאף ולא ישתדל להוציא תמונות יפות ולא יהיה אכפת לו מה יצא בסוף. תחושת בטחון שהצלם יכול להעניק בזמן הצילומים היא תכונה מאוד איכותית, כיוון שיש זוגות (לא כולם) שמרגישים לא בטוחים, או לא יודעים מה לעשות בזמן הצילומים וזה מאוד יכול להרגיע את הזוג ולגרום להם להצטלם יותר טוב.

צלם חתונות יצירתי ידע להוציא תמונות נפלאות גם כשאין לוקיישן טוב (לכתבה על לוקיישנים לחתונה), במקום הכי פשוט ובלי נוף מהמם ידע לייצר תמונה טובה כך שהרקע לא יהיה משמעותי ומה שיקפוץ לעין זה הזוג והיחסים הרומנטיים ביניהם . אך בחלק מהמקרים כן יש חשיבות לרקע ויש להדגיש אותו בגלל שזה חלק מהסיפור, למשל צילום הזוג על רקע של אולם או לוקיישן חוץ שהזוג בחר להצטלם בו. 

כשהצלם או הזוג מביימים את יום החתונה לצילום תמונות, צילום החתונה בחלקה נהפך לרעיון של איך היא אמורה להראות ולא מה שהיא באמת. תזכרו שאין תמונה מושלמת אך יש רגע מושלם  שאפשר לתעד אותו. כמובן שהזוג יכול להתחבר דווקא לצילום מבוים ואין בזה שום דבר רע, לשתי סגנונות צילום יש זכות קיום, ואין שיטה שהיא הנכונה. 

צלם חתונות דוקומנטרי כל הזמן קשוב ויזואלית למה שקורה בסביבה כדי לתפוס את ה"רקע המכריע" בו קורה משהו מעניין בין אם בין בני הזוג או האורחים. 

לאחר יום החתונה וגם ביום החתונה לצלם אין אפשרות להחזיר רגעים כנים בחזרה, ולכן חשוב לתעד אותם מתי שהם קורים. רגעים חשובים כמו כיסוי הינומה, ענידת טבעת, טעימת יין, שבירת כוס וכו' יש לתעד מתי שהם קורים. המצאות של צלם במקום הנכון ובזמן הנכון ולצלם בלי לביים זה מאפיין חשוב של צלם חתונות.

כמובן שאין צלם חתונות מושלם שיש לו את כל התכונות האלה (יחסי אנוש, מקצועיות, סבלנות, יצירתיות וכו'), לכל צלם יש חלק מהתכונות האלה ולכן בזמן שיחה או בפגישה אפשר להבין מה היחס שלו למקצוע הצילום והאם הוא אוהב אותו ,האם נעים להעביר איתו זמן, האם הוא אכפתי וקשוב. במידה וחלק מהתכונות האלה יש לצלם שבחרתם, סביר להניח שלא תטעו בבחירתכם.

תוכלו לשתף את הכתבה עם מאורסות אחרות (שיתוף מצד ימין סימן F עגול) ולכתוב תגובה על הכתבה למטה.

לכתבות מעניינות ומועילות אחרות תעברו לטיפים למתחתנים

לתיק עבודות של צלם Maxim Dupliy

איזה לוקיישן לבחור לצילום ביום החתונה או לצילומי זוגיות