איזה סגנונות צילום חתונה קיימים ואיזה סגנון לבחור

סגנונות צילום בחתונה

 

איזה סגנונות צילום חתונה קיימים ואיזה סגנון לבחור

כאשר מדובר על סגנון צילום אנו מדברים על שיטת צילום בה הצלם משתמש , ולא מדובר על סוג המדיום שבו משתמש הצלם כדי לתעד את החתונה ( פילם או דיגיטלי) 

בצילום חתונה קיימים שני סגנונות צילום עיקריים, מבוים ודוקומנטרי.  כמובן שיש גם תתי סגנון צילום שדרכם הצלמים נבדלים אחד מהשני. סגנונות נוספים בחלקם הם נגזרת של אחד מהסגנונות העיקריים, שהם  סגנון קלאסי,  Life Style ו Editorial/Fashion

בצילום חתונה בסגנון דוקומנטרי, צלם מתעד את החתונה בדרך הטבעית שלה מבלי לביים את התמונה. הוא מתעד את כל מה שקורה , החל מהפרטים הקטנים (טבעת ,שמלה ,דקורציות וכו') ועד לפרטים הגדולים, הזוג והיחסים ביניהם  והאורחים – צילום פעולה בזמן אמת . שלב ההכנות , צילומי חוץ, חופה וריקודים מצולמים בצורה טבעית והצלם לא מתערב בבני הזוג , הוא נותן להם לזרום והמטרה שלו היא "לתפוס" את כל רגעים שיכולים לקרות תוך חלקיק שניה .  

היתרון של השיטה זאת הוא שאם הזוג שלא אוהב ביום, לא ירגישו את הצלם וירגיש נוח בצילומים, הכלה לא צריכה לחשוב על הדרך בה לעמוד ולשבת או "לעשות פנים" ולא צריכה לעשות העמדות,  כלומר הזוג מתאמץ פחות. הזוג יכול לטייל ,לרוץ, לקפוץ, להביע את הרגשות האמיתיים שלהם כלפי חוץ, לרקוד וכו' , וצלם דוקומנטרי ישתדל לתפוס את הרגעים הכי מרגשים שיש בין בני הזוג (שקשה לביים אותם) .  

החיסרון של שיטה זאת היא שתפספסו תמונות יצירתיות בלוקיישן יפה. בשיטה זאת לא תמיד אפשרי לייצר תמונות טובות מבחינה טכנית, כיוון שהאור לא תמיד יפול בצורה הכי טובה על הזוג  ולצלם דוקומנטרי יהיה קשה ומידי פעם לא אפשרי לצלם את הזוג באור מושלם וזאת גם לא המטרה הראשית שלו (שהיא לתפוס את מהות הכלה והחתן ורגעים מרגשים ביניהם).  

דוגמה הכי בולטת של צלם בסגנון דוקומנטרי אפשר לראות בלינק הבאה. לצלם קורים Joe Buissink 

צילום חתונה בסגנון מבוים לעומת זאת הוא ההפך מצילום דוקומנטרי , אך יש לקחת בחשבון מספר פרטים מעניינים. צלם שמביים מאידך מייצר יצירות שעליהן הכלות אומרות "וואו" , והסיבה לכך מורכבת ממספר גורמים כמו : העמדה "נכונה" בזווית הטובה ביותר של החתן והכלה מהצד הטוב יותר בפנים , העמדת פלאשים לאור איכותי וברקע שהוא גם לא ספונטני (כמו בצילום דוקומנטרי) אלא זה רקע בלוקיישן שהזוג והצלם בחרו בו והוא לא אקראי. לכן טכנית, הצלם ידע להעמיד את הזוג כך שהם יראו יפה, יאמר להם לשנות טיפה תנוחה לפה או לשם, ישתמש נוף כרגע יפה ויצור תמונה שטכנית היא נראה טובה מאוד. בסגנון צילום מבוים הצלם כל הזמן יחשוב על איך לייצר תמונה איכותית מבחינה טכנית.  

סגנון זה מתאפיין בזוויות צילום יצירתיות ותאורה יצירתית בזמן אמת, קומפוזיציות מיוחדות  ועריכה מתקדמת (פילטרים , טקסטורות וכו') 

החיסרון של שיטה זאת הוא שהצלם יכול לפספס רגעים מרגשים חשובים , בגלל שהוא עסוק זמן מה בלסחוב ובלהעמיד את הפלאשים , לחשוב על דברים טכניים במצלמה , על הרקע וינסה לצלם מספר פעמים על רקעים שונים כדי למצוא את התמונה ה"מושלמת". עקב כך הוא יכול לפספס רגע מעניין או חשוב. כמובן שאם יש אסיסטנט לצלם הראשי, יש פחות סיכוי שיפספס רגעים חשובים, אך עדיין זה לא ימנע לגמרי. היתרון בשימוש באסיסטנט הוא שהצלם פחות עסוק בציוד והעמדות ויותר עסוק בצילום זוג 

היתרון של שיטת צילום מבוים הוא שאפשר לעשות תמונות טכניות טובות, אם הזוג ידע לעמוד יפה ולהביע רגשות כלפי חוץ זה עוד יותר ישפר את התמונה. צלם מקצועי בסגנון ביום ידע "להוציא" מהזוג אמוציות, הוא ידע לגרום לגם לצחוק, להיות עצובים ,רגישים ולהראות את זה כלפי חוץ, מה שיגרום לייצר תמונות טובות גם טכנית וגם רגשית. 

דוגמה הכי בולטת לסגנון מבוים אפשר לראות בלינק הבאה. לצלם קוראים Jerry Ghionis 

 

צילום בסגנון קלאסי/Traditional הוא סגנון צילום שבו התמונות נראות קלאסיות, ללא אפקטים, הכל יותר פורמלי , עם העמדות. הסגנון הקלאסי היא נגזרת של צילום דוקומנטרי, אך כאן הצלם כן יכול להיכנס עם ראיית צילום שלו על הדברים. בסגנון זה יש דגש על פורטרטים ועל הפרטים הקטנים, ואפילו רשימות של מה צריך לצלם (החל מהפרטים ועד לפורטרטים). תמונות בסגנון זה יכולות להראות כמו של הוריכם ,רק שזה מצולם במצלמות עכשוויות. יש לצפות שסגנון צילום זה לוקח יותר זמן מאחרים. 

היתרון הוא שאתם תקבלו  דגש על הזוג והמשפחות עם פורטרטים ותמונות פורמליות של משפחה ( תמונות משפחתיות עושים היום כל צלמי חתונה בכל סגנון , ההבדל הוא רק במינון) 

החיסרון הוא שהתמונות בסגנון זה אפשר לפספס את כל הרגעים החשובים שיכולים לקרות כשמצלמים תמונות פורמליות וגם התמונות יכולות להראות כמו של אחרים. 

צילום בסגנון Life Style זאת נגזרת של צילום דוקומנטרי ,זה סגנון בו אתם מצולמים בצורה גלויה עם קצת הכוונה מהצלם. סגנון זה מכוון לצלם אנשים במצבים ורגעים אמיתיים בצורה אמנותית כדי לספר סיפור על החיים שלכם .למשל טיול בשוק הפשפשים, או טיול בים. יתאים למי שאוהב פחות לתכנן ויותר לזרום, לאו דווקא בלוקיישן ספציפי. 

צילום בסגנון Editorial/Fashion (אופנה) הוא נגזרת מצילום אופנה שבו מנסים לייצר תמונות דרמטיות עם תאורה וזוויות יצירתיות  ועם פוזות בסגנון כמו במגזין , כאשר הדגש הוא על בן אדם והבגדים. בצילומי חוץ מתרכזים יותר בזוג ולא מכלילים אורחים בתמונות בשלב זה. הסגנון מתאפיין בפוזות והבעות כמו בתחום האופנה. 

היתרון בשיטת צילום זאת הוא בכך שאתם תיראו כמו בתמונות המעוצבות מהמגזין . 

החיסרון הוא שצילומים בשיטת Fashion גוזלים זמן ואתם לא תעשו תמונות עם אורחים וחברים בצילומי חוץ. 

כדי להבין יותר טוב איזה סגנון מעניין אתכם יותר, תוכלו ללחוץ על לינקים על שני הצלמים למעלה (אחד בסגנון הדוקומנטרי והשני בסגנון האומנותי). לכל הסגנונות האחרים , פשוט חפשו בגוגל תמונות עם כותרת wedding classic style, wedding fashion style ,wedding life style, אך קחו בחשבון שלפי תמונות שתמצאו תקבלו רק טיפה טעימה על סגנון וקשה להבין הפרדה ברורה ביניהם. 

לכתבות על סגנונות צילום באנגלית , לחצו בלינק הבאה wedding photographic styles

תוכלו לשתף את הכתבה עם מאורסות אחרות (שיתוף מצד ימין סימן F עגול) ולכתוב תגובה על הכתבה למטה.

לכתבות מעניינות ומועילות אחרות תעברו לטיפים לחתונות

לתיק עבודות של צלם Maxim Dupliy

מהי מהות של צלם חתונות ומה לצפות ממנו