סוגי אלבומים לחתונה, כריכות ודפים שונים שיש בשוק ומה כדאי לבחור

סוגי אלבומים לחתונה, כריכות ודפים שונים שיש בשוק ומה כדאי לבחור

 

סוגי אלבומים לחתונה, כריכות ודפים שונים שיש בשוק ומה כדאי לבחור 

 

הערה חשובה: אני צלם חתונות ועובד עם בית דפוס, אבל אני לא בית דפוס עצמו (המון מתבלבלים)

 אלבום חתונה 

יש מספר סוגי אלבומים , הנפוץ ביותר היום הוא אלבום דיגיטלי. 

באלבום דיגיטלי (לעומת אלבום כיסים או אלבום הדבקות בהם מכניסים או מדביקים תמונה באלבום) , הוא אלבום מעוצב (שבו העיצוב הסופי צלם מוסר לבית דפוס) שבו התמונות מודפסות ישר על הדפים עצמם. 

ישנם חומרי כריכה עיקריים שמהם עושים אלבום חתונה, בדרך כלל הכריכה היא דמוי עור בצבע וטקסטורה שאתם בחרים. דוגמאות של כריכות אלה בלינק הזה.

לכריכות קשות אפשר להוסיף הבלטות, סובלימציה, כריכת זוכית, אפוקסי וכו' 

בנוסף, יש סוגי כריכה מודפסים 

אבלום בכריכת קנבס – זאת כריכה של אלבום החתונה ,על בד קנבס מודפסת תמונה שאתם בוחרים. הכריכה הזאת עשויה מאותו קנבס שאתם יכולים לקבל כשאתם עושים הגדלה על קנבס.  

 

אלבום בכריכת תמונה (כריכה קשה)- באלבום זה יש תמונה שמודפסת על הצד האחורי ועל הצד הקדמי. כריכה דומה היא כריכת ספר שההדפסה היא של תמונה אחת על כל הכריכה החיצונית כולל השדרה. להלן מספר דוגמאות 

   

 

 

אלבום בכריכת ספר (כריכה קשה)- באלבום זה התמונה מודפסת על הכריכה החיצונית בגודל מלא (לעומת אבלום בכריכת תמונה ששם התמונה היא קטנה יותר ומודפסת על צד אחד) 

 

תוכלו לראות פירוט של שלושת הכריכות בלינק הזה

אלבום "בראשית" – אבלום שמודפס על דפים אקולוגים הכרוך בכריכת פשתן.שימו לב שהאלבום הוא בפתיחת חוברת ולא פתיחה שטוחה כמו אצל שאר האלבומים. 

 

 

אלבום חתונה אקולוגי בכריכת פשתן ודפים אקוליגים

שימו לב שלדפים אקולוגים יש לוק מיוחד כמו של פילם של פעם, אבל הדפים באלבום זה הם דקים בסגנון מגזין , לעומת אלבומים אחרים שבהם יד דפים עבים ולא ניתנים לקיפול.

דף אקולוגי באלבום חתונה אקולוגי בראשית

 

כמו כן, יש גם כריכת אפוקסי (כריכה קשה, סוג של פלסטיק עבה שקוף) שזאת כריכה שעליה מודפסת תמונה על ציפוי אפוקסי

 דף אקולוגי באלבום חתונה אקולוגי בראשית

ישנה גם כריכה מבד פשתן שעליו אפשר להדפיס עיצוב או שמות שלכם

  

אלבום בכריכת זוכית

 אלבום חתונה בכריכת זכוכית

 

 

כריכות צמר

כריכות צמר יכולות להוות תחושה טבעית כשאתם נוגעים באלבום, תחושה נעימה של חומר איכותי, מאוד מומלץ.

במקרה של כריכת צמר ניתן גם להדפיס כתב כלשהו על כריכת צמר.

krihat_tsemer krihat_tsemer2

כריכות בד פרחוניות

כריכה זאת עשויה מבד ויש להן כבר תבניות מוכנות כפי שניתן להבחין בתמונה המצורפת.

krihot_bad_pirhoniot

דפים באלבום

ישנם דפים רגילים שעליהן מודפסות התמונות , 

יש דפים שאפשר לעשות עליהם ציפוי סיליקון ובכך הדף הופך למט ולא מחזיר אור, 

 

בתמונה שלמעלה אתם רואים דף עם הדפסה רגילה למעלה ומתחתיו דף עם ציפוי סיליקון. 

ויש דפים עשויים מ 100% כותנה (הדף מחוספס ונותן תחושה של חומר טבעי). 

 

הגדלות לחתונה

ישנם מספר סוגי הגדלות : הגדלה על קנבס, על זכוכית, על מתכת ועל קאפה. 

אפשר לתלות על קיר את ההגדלה מקנבס (חוט), זכוכית (בעזרת 4 חורים בקיר עם דיבלים), מתכת (צ'ופ'ציקים מיוחדים לתלייה). קאפה אפשר רק להניח על משטח ברהיט כלשהו. 

קופסאות מהודרות לאלבום חתונה

קופסה מהודרת לאלבום חתונה

 

קופסה מהודרת לאלבום חתונה בכריכת פשתן

 קופסה+ מאפשרת לשמור תמונות שלכם מחתונה

 קופסה לשמירת תמונות מחתונה

המלצות

לגבי הכריכות ,ההמלצה היא לבחור כריכה שתפגע פחות במידה שיוצאו את אלבום החתונה הרבה ממקומו כדי להראות לאחרים. לכן חומרים כריכה עיקריים (דמוי עור) טובים למטרה זאת.  

גם כריכת אפוקסי טובה כיוון שהיא לא נפגעת אך כן יכולה לקבל שריטות לא משמעותיות. 

כריכת בד היא טובה גם כן, כי היא פחות נפגעת בגלל שהיא עשויה בד ושפשופים פחות מזיקים לה( חוץ מהתמונה או שמכם שתהיה על הבד).  

כריכת ספר גם היא טובה כי התמונה שמודבקת על הכריכה עם ציפוי למינציה ולכן היא פחות רגישה לשריטות. תיהנו מכריכת תמונה בגלל שהתמונה מודפסת על כל הכריכה מקדימה ומאחורה והיא מאוד מרשימה, כמו בכריכת קנבס.  

כלומר כריכת קנבס וכריכת תמונה הן כריכות שיכולות להרשים אך צריך להיזכר איתן שלא ישרטו. כריכת קנבס , כמו דפי כותנה ,נותנות  תחושה טבעית טובה למגע בידיים . לכן בשתי כריכות אלה יש יתרון וחסרון. 

בנוסף, ללקוחות שרוצים ויכולים להשקיע יותר , אפשר לעשות אלבומים מעור טבעי , שכן הם יקרים יותר ובדרך כלל נעשים ב שתי חברות הדפסה באיטליה שנחשבות למובילות בעולם בעשיית אלבומים. 

כמו תמיד, הבחירה היא שלכם. 

תוכלו לשתף את הכתבה עם מאורסות אחרות (שיתוף מצד ימין סימן F עגול) ולכתוב תגובה על הכתבה למטה.

אתם מוזמנים לשתף כתבה זאת עם מאורסות ומאורסים שגם מתחתנים (מצד ימין יש עיגול F לשיתוף) ולהגיב למטה

 

דברים חדשים שהופיעו ב 2017-2018 (כריכות לאלבום)

כל בית דפוס מכובד מוציא לאור מוצרים חדשים. גם בית דפוס שאני עובד איתו כצלם חתונות מוציא מוצרים חדשים ומתחדש בציוד.

למשל, אחד הדברים שאני אוהב בבית דפוס שלי שהצבעים במעבדה שלהם מכוילים. זאת תכונה מאוד חזקה של בית דפוס, כיוון שזה אומר שאיך שאני אצלם, אותה תמונה אמסור לדפוס תהיה בדיוק באותו צבע כמו שצילמתי. אממה, לא מספיק שלבית דפוס מכויל, גם צלם צריך להיות מכויל, זה צריך להיות דו צדדי גם לצלם וגם לבית דפוס. נכון להיום, אני מניח שמעט צלמים יודעים על זה, וחלק מאוד קטן מתוך אלה שיודעים בפועל משתמשים בזה. תוכלו לשאול את הצלם שלכם אם הוא משתמש בכיול פיזי. הרי זאת לא רק תוכנה, זה גם מכשיר שמתלבש על המסך ודרכו אני מכייל את הצבעים (דרוך מסך מקצועי וכרטיס מסך מיוחד). כך נראה המכשיר שלי.

 מכשיר לכיול מסך

 

איזה מוצרים חדשים הופיעו בבית דפוס שלי ?

אלבומי פוטו עם דפים דקים. לרוב , זוגות מקבלים אלבומים בערך עם 20-30 דפים, אבל עם הדפים הדקים אפשר לעשות אלבום יותר גדול, למשל 45 דפים ולהכניס לשם יותר תוכן – עיצוב ותמונות. לחילופין, במקום להרביץ אינסוף תמונות על עמוד בודד, אפשר לעצב כמה דפים בסגנון קלאסי – כאשר יש תמונה אחד גדולה ויפה שתתפרס על עמוד שלם או על שני עמודים בצורה פנורמית, זה מאוד יפה בעיניי ומבליט את החתן וכלה -נותן יותר תחושה של תמונה שווה ואיכותית (לעומת ריבועים קטנים של תמונות)

אלבום חתונה עם דפים דקים

כריכת כנף (תמונה מתחת) לדעתי גם יפה ומתוכה אפשר להבין על מהות האלבום.

 כריכת כנף לאלבום

כריכת עץ עתיק (תמונה מתחת) , לדעתי זה וואו. סגנון רטרו, קלאסי – יכול להתאים לתקופה ארוכה ולא להתיישן. כמו כן, אפשר להבליט את השמות שלכם על התווית ותאריך או לכתוב כל דבר אחר. לי זה נראה כאלבום מאוד מכובד. הכריכה מעץ תחזיק הרבה זמן.

כריכת עץ אלבום חתונה

 

גווני פשתן חדשים שנוספו לאלבומי פשתן

 גווני כריכת פשתן לאלבום לחתונה

שירות תיקון כריכות לאלבומי חתונה

ישנם זוגות שלא היה להם המזל עם בית דפוס והכריכה פשוט התפרקה עם הזמן. אולי הוצאתם את האלבום שלכם הרבה פעמים או החזיקו אותו בתנאים לא אופטימליים, אולי הוא נרטב או נפל ונפגע. וזה קורה, כשהכריכה פשוט מתפרקת. זה לא קורה מיידית, כמו שאתם מבינים אלא לוקח כמה שנים טובות אם לא יותר. יש פתרון – בית דפוס שלי מתעסק גם בשחזור כריכות. אם התפרקה לכם הכריכה, לרוב אפשר לתקן אותה. בשביל זה צריך לשלוח את האלבום לבית דפוס, הם ישתדלו לשחזר לכריכה חדשה. היתרון במקרה הזה שאתם יכולים לבחור כריכה חדשה מתוך מגוון כריכות שקיימות בבית דפוס. ניתן לשחזר (לא תמיד) גם אם האלבום נעשה בבית דפוס שונה מזה שאני עובד איתו.

 דברים חדשים שהופיעו ב 2019

ב 2019 הופיעו פונטים חדשים להטבעת שמות, מה שהיה במחסור קודם לכם. כלומר היום אפשר לבחור ממגוון פונטים להטבעה לפי טעם הלקוח.

חוץ מזה, ניתן לעשות הטבעות בכתב נמוך (באנגלי) ולאוו דווקא באותיות גדולות. הנה מספר דוגמאות.

פונטים חדשים להטבעה באלבום חתונה

פונטים חדשים באלבום חתונה באותיות קטנות

 

 דברים שנוספו ב 2020

הטבעת שמות בצבעים חדשים

 

הדפסים חדשים לכריכות הפשתן והצמר הקלוע

 

קטעי וידאו לתצוגה ויזואלית של הכריכות פשתן

 

סדרת כריכות חדשה 2021

ישנה סדרה חדשה הנקראת "ליבנה". כריכות מעץ איכותי. ניתן לצרוב על העץ(שהיא הכריכה) את השמות שלכם בשיטת לייזר או בהדפסת תמונה. לכריכה יש תחושה של מגע עם משהו מוחשי וחומרי, כפי שזה קיים עם כריכות צמר ופשתן.את כריכות הסדרה ניתן להזמין בשילוב עם כל חומרי הכריכה מלבד צמר קלוע.

 

הטבעות חדשות על אלבומים שנוספו ב 2021

הטבעות על אלבומים

לינק לקטלוג המלא כאן.

 

בחירת בית דפוס

כשאתם מזמינים צלמים לחתונה, התוצר הסופי בסטילס – זה אלבום. כל ההשקעה בסוף הולכת לאלבום. אלא אם כן עשיתם טעות והזמנתם בלי אלבום. הרי שקבצים דיגיטליים לא ניתן להחזיק ביד, לא ניתן להריי או לדעת באלבום, להרגיש את המגע עם הכריכה שאתם אוהבים. לכל דיסק קשיח במחשב שלכם יש אורך חיים (חוץ מ SSD ) כ 5 שנים. לפני זמן מה כתבתי כתבה איפה כדאי לשמור תמונות מחתונה שלכם. לכן חשוב לא רק לדעת לשמור נכון את הקבצים הדיגיטליים אבל גם לקבל תוצר סופי – אלבום חתונה – זה דבר פיזי שאין לו תחליף (לא האוכל באולם, לא המוזיקה ואפילו לא סרט חתונה דיגיטלי).

הצלם לרוב עובד עם בית דפוס. חשוב שזה יהיה בית דפוס איכותי, מכוייל, עם ציוד מכונות דפוס מתקדמות, אופציות הדפסה רחבות וכו'. אם אתם רוצים לקבל אלבום איכותי (מבחינת החומרים) וגם צלם איכותי (מבחינת איכות התמונות הסופיות), קחו בחשבון שלא יהיה ניתן לנסות להתמקח על מחירים. דברים איכותיים עולים כסף. משהו זול וטוב זאת אשליה, ואם קיבלתם הנחה או שירות זול, אל תבנו על זה שהתוצר הסופי יהיה מעולה. זה מנוגד אחד לשני.

 

הדוגמאות שניתנו בכתבה זאת הם מבית דפוס לייזר לינק. בכל בית דפוס יש את הדברים המיוחדים שלהם, כיול שונה (אם בכלל), חומרים שונים ואיכות שונה. לכן או שתסמכו על הצלם או שתבחרו בצורה נבונה.

 

שימו לב, יש לא מעט לקוחות שמחליטים לעשות הכל בעצמם באיזה בית דפוס אונליין עם תוכנת עיצוב שהיא כבר אונליין באתר שלהם, בכוונה לחסוך בהוצאות. נכון, יש חסכון בהוצאות כשעושים לבד אם אתם יודעים איך. גם אני יודע איך, ועדיין מוסר את החומרים למעצבת/גרפיקאית כי היא תעשה בכל מקרה יותר טוב ממני, גם מבחינת סדר תמונות, המיקום, המעבר, הרקע וכו' - לכן זה מקצוע בפני עצמו.

 

אני מזכיר שכל מה שנכתב כאן הוא לא רק לאלבום חתונה, כל יכול להיות אלבום לכל סוגי התמונות. כמו כן מזכיר שאני צלם חתונות ולא בית דפוס (הרבה מתבלבלים כי לא קוראים טוב)

לכתבות מעניינות ומועילות אחרות לחצו כאן או כנסו לטיפים לחתונה

לתיק עבודות של צלם Maxim Dupliy

איזה סגנונות צילום חתונה קיימים ואיזה סגנון לבחור