ראיון עם די ג'יים לחתונה: שאלות שזוגות שואלים

 

תשובות מדיג'יים על הכנות לחבירת דיג'יי לחתונה

 

מתחתנים יקרים המחפשים דיג'יי לחתונה.  למה לדעתכם אני כצלם חתונות צריך לפרסם מידע שכביכול לא קשור אליי. הסיבה לכך היא שהרבה זוגות שבאים לצלם הם גם במהלך החיפוש הדיג'יי חלומות שלכם, לכן חשבתי שיהיה לנכון לענות על השאלות שאתם שואלים דיג'יים בפגישות, בשיחות וכו'.

אבל רגע, חשוב שתדעו שדיג'יים שתראו את התשובות שלהם למטה, נתרמו והתנדבו לתת מזמנם , כדי שיהיה לכם בסיס מידע ותיהיו יותר בטוחים בבחירת הדיגי'י.

זה אומר שאני כצלם חתונות שלא מחפש דיג'יי לחתונה עדיין מעריך אותם בגלל ששירות לקוחות שתקבלו מהדיג'יי חשוב גם לכם. לכן, תדעו שאלה הדי ג'יים שמתוך אהבה לתחום המוזיקלי כתבו רק בשבילכם ולא אף אחד אחר.

אם די'גיי אוהב את תחומו, הוא עושה גם מעשים טובים. לכן ממליץ לכם לשקול גם אותם כספק לחתונה שלכם. הלינקים לפרופלים שלהם בפייסקבוק למטה. קודם תקראו ותעריכו.

ואם יש שאלה שלא ברשימה הזאת, כמובן שלחו לי מייל או השאירו תגובה, אדאג שתקבלו תשובה. המשך קריאה מהנה.

 

עולם הדיג'יים במרוצות השנים עבר תהפוכות מעידכן הפטטיפונים המשיך לקלטות ודיסקים והיום הכל יותר ממוחשב , רוב החומר נמצא על המחשבים הניידים ככה שכבר לא סוחבים קלטות ודיסקים. ההגברה עברה שידרוג רציני במקום ארונות מגברים כבדים היום כל רמקול מגיע עם מגברים פנימיים.

 

סגנון המוזיקה גם התשדרג וכבר שידרוג. נפתחו יותר סגנונות כמו הדים הואס, הרגאטון וכו'

Dj description

 

שאלה: החלטנו לחפש די ג'יי לחתונה. איפה מתחילים? באיזה פורטל באינטרנט הכי כדאי לחפש די ג'יי ? מה עם אתרים כמו mit4mit, ואללה מזל טוב, מאורסים וכו' ?

שחר בר-אל

יש המון פורטלים אבל הכי נכון לדעתי זה המלצות מחברים, משפחה וכאלה. במידה ולא ניתן לפנות לפורטלים אבל ההמלצות לא בהכרח נכונות היות כל אדם יכול לפתוח כמה יוזרים בשמות שונים ולהמליץ על עצמו.

 

Amit Vinik

 בכל פורטל אפשרי כמובן המוכרים לכולם כמו שציינתם למשל. כמובן לשאול חברים שכבר עברו את שלב החתונה, לשאול אותם, להייעץ על די ג'יים שהם מכירים וראו בלייב.

 

Menash Bouhanda

מיט פור מיט היום הוא האתר הגדול בארץ למתחתנים, מציג חוות דעת של לקוחות קודמים וזה חשוב למצוא ספק עם ביקורות טובות. אבל הדרך הכי טובה לחפש דיג׳יי לחתונה היא מפה לאוזן. לשאול חברים שהתחתנו, איך היה הדיג׳יי שלהם, לחפש ביקורות במיט 4 מיט וככה ניתן להתרשם כמו שצריך.

 

Or Rosh

הכיוון הכי נכון הוא מפה לאוזן לפנות לחברים או משפחה שנהנו בחתונה שלהם מהמוסיקה ולבקש את המספר של מי שהיה אצלהם. במידה ואין לנו כיוון כזה יש את פלטפורמת wedreviews שהיא מעולה המון המלצות אמתיות של מתחתנים, פשר - לחפש לפי הסגנון שלכם כזוג.

 

שאלה: האם כדאי להתייחס ברצינות לביקורות שיש באתרים אלה או שעדיף להפגש עם הדי ג'יי ולעשות חוות דעת אישית עליו?

 

שחר בר-אל

לדעתי המפגשים עם דיג'יי חשוב גם להכרות ראשונית וגם לבדוק התאמה בייניכם לביני.

Amit Vinik

זה מתחבר לתשובה הקודמת שלי. כמובן לקרוא ביקורות אבל לא בהכרח חייב להסתמך כי לא כולם חייבים להתחבר לדיג'יי ספציפי שראו בחתונה.. או בכל אירוע אחר.

 

לא משנה איפה ראיתם -בלייב או פייסבוק או סרטון בווטסאפ.. וכן ברור שעדיף להשקיע את הזמן וללכת לאירוע אותו די ג'יי מנגן ולחוש אותו Onair

 

Menash Bouhanda

ביקורות מנסות לשקף חוויה מסוימת שכולם חווים באופן שונה ואישי. פגישת היכרות עם דיג׳יי נותנת את הרושם הראשוני שלכם על די'גיי וזה מה שיקבע אם תסגרו איתו או לא.

Or Rosh

 כל הפלטפורמה של האינטרנט מעולה להתחלה למטרת הכנה של כמה ספקים לקביעת פגישה , מומלץ גם להתסכל בפייסבוק ובאתרים של הנותני שירות. אבל אין תחליף לפגישה פרונטלית על כוס קפה

שאלה: האם הקבוצות באינטרנט שמוקדשות לחתונות (כמו מאורסים ומאורסות וכו') הן אמינות מבחינת הביקורות שכותבות שם מאורסות או שזה יכול להיות פרסום אישי של מישהו?

Menash Bouhanda

היום באינטרנט הכל פרסום אישי, אבל רוב הביקורות הן אמיתיות. כמובן שמעורב בזה הרבה יחסי ציבור מצד הספק לבקש מלקוחות לכתוב, ככה שזה גם וגם. ברוב המקרים לא מסתמכים רק על הביקורות אלא גם על התרשמות אישית בפגישה.

Or Rosh

אין לדעת יש דברים נכונים ויש שיווק מוסתר של ספקים על ידי אנשי קש.

5.לפי איזה תכונות צריך לבחור די ג'יי?

שחר בר-אל

תכונות חשובות - הבנה מוזיקלית רחבה, יחסי אנוש, התאמה לסגנון שלכם.

Amit Vinik

לבחור די.ג'יי זה לא פחות חשוב מלבחור כל ספק כזה או אחר לחתונה. התכונה שחייבת להיות לדי.ג'יי זו הסבלנות מול הלקוח, אומנם די.ג'יי ששנים בתחום חווה (בלשון עבר והווה) ביום יום שלו כל מיני "שריטות" בקטע טוב.. ז"א אתם יכולים לשגע את אותי אבל אני הדי ג'יי צריך להבין שהזוג לפני חתונה ולכן חשוב לתת לכם את ההרגשה הכי טובה בעולם.

Menash Bouhanda

בראש ובראשונה ונעזוב את המוזיקה בצד הדיג׳יי חייב להיות כרזמיטי. הוא הולך להעיף אולם שלם באוויר, להציג אתכם כבעל ואישה בפעם הראשונה. תסכימו שלא תרצו מישהו שמתבייש ממיקרופון שיהיה זה שיציג אתכם. הדבר השני שדיג׳יי חייב להיות זה מגוון מוזיקלית- שידע להתאים את עצמו אליכם ולא ההפך, שיעמוד בדרישות המוזיקליות שלכם, גם אם מדובר בשירים מסורתיים מתרבות אתנית נידחת- שיהיה לו בתיקייה. הדבר האחרון שדיג׳יי חייב להיות - מכוון קהל. שידע מתי לשים איזה שיר. שידע איך לגרום לקצב לעלות, ולהקפיץ את החתונה לשמיים. טכניקה זה גם דבר חשוב שיש לשים לב אליו - אך לא החשוב ביותר (מעברים חלקים, וכד)

Or Rosh

נסיון, חיבור לזוג והבנה של הרצון המוסיקלי שלו תודעת שירות גבוה, סטנדרטים גבוהים וכמובן המלצות.

שאלה: מצאנו כמה די ג'יים לפי תכונות חשובות, האם כדאי קודם להתקשר או ללכת ישר לפגישה?

 

שחר בר-אל

מומלץ קודם להתקשר ולבדוק אם הוא פנוי בתאריך שלכם. אם המחיר מתאים לכם, מומלץ גם לבקש סרטונים וחומר על אירעים קודמים שהוא עשה.

 

Amit Vinik

מתקשרים.. מדברים, בוחנים את האינטרקציה ביני לבינכים הזוג, שואלים שאלות חשובות כגון: כמה זמן אתה בתחום? האם כבר עשית חתונות? ואם כן מה סדר גודל של כמות קהל ? 350 איש או 1200 איש ? דיג'יי שניגן בחתונה שבה היו 350 איש לא בהכרח שיצליח להרים 1200 איש

 Or Rosh

 כמו שציינתי מקודם אין על פגישה פרונטלית זה הכי הפקטייבי אפילו יותר מללכת לראות אירוע. בפגישה עם ספק טוב תוכלו לקבל את כל האינפורמציה הנדרשת לכם כדי לקבל החלטה.

 

שאלה: ביררנו שהדי ג'יי מנגן בסגנון מסויים. אם הסגנון מוסיקה שאנחנו רוצים בחתונה הוא אחר, האם הדי ג'יי יכול ללכת לקראתינו ולהשמיע מה שאנחנו רוצים או שעדיף לבחור די ג'יי אחר שמנגן בסגנון שלנו?

 

שחר בר-אל

 בעיקרון יש הבדל בין דיג'יי מועדונים ופאבים ששם יש בו סגנון אחד ברור ומוכר. דיג'יי של אירועים חייב לשלוט במגוון סגנונות רחב.

 

Amit Vinik

 זה פחות או יותר מתחבר לתשובות הקודמות. בוודאי שלא הדיג'יים מנגנים הכל.. אבל כן מנסים להתחבר אליכם-הזוג ולכיוון המוסיקלי. בד"כ לרוב הזוגות יש כבר 2-3 דיג'יים שראו כבר בחתונות נדלקו על הסגנון, העבודה, היצירתיות והאהבה למוסיקה אז כן לשאול את הדי ג'יי באיזה כיוון מוסיקלי הוא מתמחה.. כך ידע הזוג אם הדי ג'יי בראש שלהם או לא.

 

Menash Bouhanda

 דיג׳יי שמקובע בסגנון שלו לא יזוז ממנו. עדיף לכם להביא דיג'יי שיזרום ויתאים את עצמו למה שאתם מבקשים - זה האירוע שלכם והוא צריך להיות מושלם.

 

Or Rosh

 בגדול DJ חתונות אמור לשחות ולהכיר כמה שיותר חומרים וסגנונות. אין מושלם ששולט בהכל אבל כמובן שעדיף שנמצא מישהו שהוא בראש שלנו ובסטייל והטעם המוסקליים שלנו. 

 

שאלה: איך להבין שהדי ג'יי מקובע לסגנון שלו הוא לא ישנה את סגנונו

 

שחר בר-אל

 לקחת דיג'יי של אירועים וניסיון רב

 

Menash Bouhanda

 תחשבו על זה בתור טבח. יש טבחים שמבשלים רק בשר, והם טובים בזה ממש. ברגע שתציע לטבח לבשל ירקות למשל, הוא יסרב בתוקף, בשר זה האיזור נוחות שלו והמומחיות, כמובן שלא יזוז משם.

 

Or Rosh

פגישה טובה תענה לנו על השאלה ולפני מה שה DJ ישמיע לנו נבין אם אנחנו באותו ראש או לא ובאופן כללי אני לא חושב ש DJ חתונות צריך לבוא מקובע. חתונה זה מסיבה שמורכבת מהמון סוגי קהלים שוניים ובעל מקצוע טוב יכיר סגנונות שונים וידע לקרוא את הקהל בהתאם.

 

שאלה: החלטנו ללכת למספר די ג'יים. בפגישה, האם ה די גי'י צריך להשמיע שירים או רק לאמר סגנון שהוא מנגן ? ? האם מותר לנו לבקש שירים או שהתקליטן יספק לנו אותן?

 

שחר בר-אל

 פגישה בין דיג'יי לבי הזוג מתקיימת פעמיים.

 

·        פגישת הכרות

 

·        פגישת תאום מוזיקלי

 

Amit Vinik

 בוודאי שאני צריך להשמיע לכם את החומרים שאני מנגן. כך תוכלו להבין אם אני מעודכן בשיר שיצא בבוקר או תקוע קצת על לפני חצי שנה ומבחינתי זה שיר חדש. וכן בוודאי.. עושים תיאום מוסיקלי בין שבועיים לחודש ממועד האירוע. אני שואל מה הכיוון המוסיקלי של הזוג? מה טווח הגילאים העיקרי שיהיה באירוע ? האם הקהל יותר ישראלי או יותר חברים ומשפחה מחו"ל ? כך אבין האם לנגן יותר ישראלי או יותר תוצרת חוץ. כמובן לשאול אם יש שירים ספציפים שמישהו מהזוג או מהמשפחה הקרובה ירצו שאנגן. חשוב מאוד.

 

Menash Bouhanda

 כמובן שמותר ואפילו רצוי! תשאלו גם במה הוא שונה מהשאר. התשובות לשאלה הזאת יעזרו בהחלטה.

 

Or Rosh

בפגישה אנחנו צריכים לצאת עם כל התשובות לשאלות שלנו וחובתו של הספק לענות ולהשמיע כל מה שנרצה על מנת שנוכל לבחור בו בצורה בטוחה. הזוג צריך לבוא מוכן עם שאלות ובקשות על מנת להבין מי מתאים להם.

 

 

 בפגישה, האם אנחנו (הזוג) צריכים להגדיר כיוון של סגנון מוסיקלי והאם צריך לבנות רשימת שירים או שהדי ג'יי יכול לעזור בזה?

 

שחר בר-אל

מומלץ לתת לגיג'יי כיוון מוזיקלי ואפילו דוגמא או שתיים שיוכל להערך לזה.

 

Amit Vinik

 אפשרי מאוד להביא רשימה של שירים (לא את כל הפלייליסט) בסופו של דבר זו העבודה של הדי ג'יי לערוך מוסיקה המתאימה לסגנון של הזוג.

  

Menash Bouhanda

 

כמובן שהדיג׳יי שם כדי להכווין אתכם, ולעזור ברשימת השירים. אתם כן צריכים להגדיר קווים ברורים לגבי מה אתם רוצים שיושמע (או לא) באירוע שלכם.

 

 Or Rosh

 קודם כל ה DJ נמצא כדי לכוון ולעזור אבל הזוג צריך להרגיש בנוח לבקש סגנון שירים ובקשות מיוחדות בכל זאת זה היום שלכם

  

שאלה: היינו בכמה פגשיות עם די ג'יי, על סמך מה להחליט את מי לבחור? חיבור אישי, מחיר או משהו אחר ?

 

שחר בר-אל

חיבור אישי, כימיה ומקצועיות.

 

Amit Vinik

 

נטו חיבור אישי. אינטרקציה הן מבחינה אישית והן מבחינה מוסיקלית (כמובן אחרי שראיתם בלייב)

  

Menash Bouhanda

 

לקבוע לפי חיבור אישי עם הדיג׳יי, הזרימה שלו אתכם ולפי הכריזמה וההתרשמות שלכם איתו. המחיר מגיע במקום האחרון.

  

Or Rosh

חיבור אישי והבנה שהוא מתאים לנו מוסיקלית. מחיר לפעמים לא יוביל אותנו למקום הנכון.

שאלה:  איך בוחרים שיר כניסה/ סלואו?

 

שחר בר-אל

אם יש שיר שמדבר אליכם מבחינת טקסט. ה"וייב" של השיר או זכרון משותף ביינכם- לדוגמא le smoa teme - כי זה השיר שההורים של הכלה נכנסו.

 

Amit Vinik

שיר כניסה וסלואו. לפי טעם הזוג מה אתם אוהבים ? זה פחות רלוונטי לדיג'יי כי אתם יכולים לבוא בבקשות מאוד מוזרות ומיוחדות אז נטו בחירה של שלכם (הזוג). אני כמובן יכול להציע את מה שאני מנגן בד"כ לזוגות אחרים אבל אם לא אהבתם אז אתם תשבו ותבחרו מה שבא לכם.

 

 

Menash Bouhanda

 

מחפשים את השיר שהכי מרגש אתכם, הכי מתאים לאישיות שלכם, והכי עושה לכם את זה באופן האישי.

 

 

Or Rosh

 

כל זוג והשיר שהוא אוהב אין חוקים.

  

שאלה: איזה דגשים אנחנו צריכים לתת לתקליטן?

 

שחר בר-אל

כיוון וחופש יצירה.

 

Amit Vinik

 

לי אישית במקרה קרה לא מזמן מקרה- הלקוח נתן הוראה לא להשמיע זמר ספציפי מהמוסיקה המזרחית. לא שואל למה כמה.. פשוט לא מנגן. אבל הדגשים.. כל אחד וההדגשים שלו... רצוי לשחרר ולתת לדיג'יי לעבוד בלי הדגשים והוראות מיוחדות.

 

 Menash Bouhanda

 

איזה מוזיקה תרצו באירוע או לא, לעבור איתו על סדר האירוע, אם יש זמר או להקה, לעבור על כל ההתנהלות המוזיקלית של הערב (מתי לשים טראנס, מתי לשים מזרחית וכד).

  

Or Rosh

מגבלות של שירים או זמרים שאנחנו לא אוהבים.

 

שאלה: עד מתי המוסיקה תימשך? האם יש שעה מעבר לה צריך לתת תוספות והאם זה נהוג בשוק ?

 

 

שחר בר-אל

 

המוזיקה תימשל עד שיש בערך 5<

איך בוחרים שמלת כלה, על מה לשים לב, טיפים למאורסות לפני קניית שמלת כלה