איפה כדאי לשמור תמונות מחתונה ואיזה סוגי מדיה מתאימים לזה...

איפה כדאי לשמור תמונות מחתונה

 

איפה כדאי לשמור תמונות מחתונה ואיזה סוגי מדיה מתאימים לזה ?

לאחר שעברתם את שלב החתונה , הצלם מכין לכם חומרים למסירה שכוללים תמונות, ווידאו ואלבום. לצלם יש אפשרות למסור לכם תמונות במספר דרכים (על סוגי מדיה שונים) וחלקם יכולים להיפגע עם הזמן. כאן אפרט מספר טיפים איך ואיפה כדאי לשמור תמונות מחתונה לאורך שנים (בין אם 10 או 50 שנים).

התמונות יכולות להימסר היום במספר דרכים : בדיסק DVD/Blu-Rayדיסק און קי (usb flash drive) ובאלבום. אלבום היא הדרך הכי טובה לשימור תמונות, כיוון שאורך חיים של דהוי צבעים באלבום הוא עשרות שנים. הצבע שמודפס באלבום על העמודים מחזיק המון זמן וכמעט לא דוהה ( הצבעים מחזיקים מעמד ונחלשים מאוד לאט).

אבל היום נהוג למסור גם תמונות בצורה דיגיטלית בלינק. במקרה זה הדרך הכי טובה לשמור על התמונות מחתונה לאורך שנים זה להעתיק את התמונות על דיסק און קי , ובהגדרות לסמן Read only , זה מאפשר לראות תמונות אך לא מאפשר למחוק אותן. דיסק און קי היא דרך מאוד טובה לשמור על התמונות. אפשר לשמור אותו בקופסה קטנה (בין אם של תכשיט קטן או קופסה מיועדת לדיסק און קי).

אם קיבלתם תמונות בדיסק, הדרך הכי טובה לשמור עליהן , זה להעתיק אותן על דיסק און קי או לעלות לענן , בגלל שתמונות על דיסק נשמרות פחות זמן מאשר על דיסק און קי. הדיסק , אפילו מחברה הכי טובה כמו TDK, יכול להחזיק למשל 10-20 שנים (בתנאי אקלים בארץ) ויש צורך לצרוב תמונות על דיסק חדש (כדי שהדיסק החדש ישמר), אך אם העתקתם לדיסק און קי, אין צורך בכך, כיוון שהזמן והניסיון מוכיח שדיסק און קי זאת דרך יותר בטוחה.

העיקרון בשמירה על התמונות הוא להשתמש בסוג מדיה עדכני וכל 5-10 שנים להעתיק את התמונות על סוג מדיה עדכני. למשל, נניח אנחנו בשנת 1999 ואין עדיין דיסק און קי, אז כל 5 שנים אפשר לעשות עותק של דיסק עם התמונות שקיבלתם וככה לשמור עליהן. בשנת 2000 יצאו לשוק דיסק און קי, אז אתם מעתיקים מדיסק לסוג מדיה חדש שהוא דיסק און קי. לכן הדרך הכי טובה לשמור על התמונות מחתונה היא להעתיק לסוג מדיה החדש שיוצא. כנ"ל גם לגבי דיסקים Blu-Ray כשהוא יוצא לשוק, אתם צורבים מדיסק DVD לדיסק של BLU-RAY .

כמובן שאם יש לכם אלבום, זה יכול להיחשב כעותק פיזי שנשמר הכי הרבה זמן. אך יש לזכור, שלעתים רחוקות בגלל נסיבות שונות (מעבר דירה, שריפה, שטפון וכו') האלבום גם יכול להיפגע, ולכן דרך הכי טובה לשמור על התמונות החתונה שלכם היא לשלב סוגי מדיה שונים. כלומר, תשמרו גם אלבום וגם תמונות בסוג מדיה עדכני , למשל דיסק און קי.

העצה הכי אחרונה היא, במקרה נדיר כמו שריפה, כל סוגי המדיה יכולים להיפגע, ולכן הדרך האולטימטיבית לשמירת תמונות מהחתונה היא לעלות את התמונות (מוקטנות) לענן , כמו Google Drive או ענן דומה אחר. אם תעשו זאת (דבר שיכול לקחת יום אחד לעלות) , גם אם יקרה טורנדו או שריפה , התמונות שלכם ישמרו בטוח ובכל עת תוכלו להוריד אותן מענן לעשות מהן אלבום חדש. הכתבה הזאת היא יחידה במינה (נכון לשנת 2016) בנושא שמירה בטוחה לתמונות מהחתונה.

אם יש לכן שאלות בנושא אני אשמח לייעץ לכן מהידע שיש לי בנושא או לפנות אליי בטלפון.

תוכלו לשתף את הכתבה עם מאורסות אחרות (שיתוף מצד ימין סימן F עגול) ולכתוב תגובה על הכתבה למטה.

לכתבות מעניינות ומועילות אחרות לחצו כאן

לתיק עבודות של צלם Maxim Dupliy

 

טיפים בבחירת צלם מגנטים לחתונה