האם צלם חתונות יכול לצלם גם בלילה והאם אפשר לצלם משהו מעניין בחושך

צלם חתונות עושה צילומי זוגיות אחרי השקיעה

 

 

צילומי לילה בבורסה ליהלומים

 

צילומי לילה באזורים אורבנים (מפותחים מבחינה אדריכלית) יכולים להתאים לצילומי זוגיות וצילומי חוץ ביום החתונה לא פחות טוב מהטבע. הכתבה הזאת תוכיח זאת ותפרט על איך להתכונן לזה ומספר טיפים.  המגדלים , גשרים ומבנים אחרים יכולים לייצר רקע מעניין או פרספקטיבה שונה שלא תמיד אפשר להשיג בטבע. התמונות יוצאות יותר מודרניות ו "הייטקיות" עם עיצוב מודרני. עם הזוג המיוחד הזה הצלחתי לעשות גם צילומים בטבע. צלמי חתונות תמיד יצלמו אתכם בשעות הצהריים ביום החתונה, ומכאן שצילומי זוגיות הם האופציה היחידה להתבלט לעומת זוגות אחרים שעושים את זה החל משעות אח"כ ועד השקיעה.

 

 

בתחילת הדרך צילמתי את הזוג בדרך לחוף פלמחים, בפארק ונחל שורק. הפארק מאוד חמוד ויש גם אזור שעובר בו הנחל, יש הרבה סלעים, עצים וכו'

החתן יודע לנגן בכלי אוטנטי מאתיופיה, והיה חכם כדי להכין את כל המאכלים הצבעוניים למאורסת שלו. הוא ניגן לה בכלי והיא התלהבה מזה. את המוזיקה הזאת קשה להעביר במילים.

לפי צבע העור שנופל על פניהם המאושרות אפשר לזהות את קרני השמש של השקיעה. המקום נמצא בפארק שורק ליד השביל. הם התיישבו על עץ חתוך ופשוט התחברו ביחד. העצים מהווים רקע מאוד טבעי.

 

המשכנו את הצילומים בים - בחוף פלמחים , הנמצא לא רחוק מפארק שורק, החוף שם מלא צדפות וסלעים, מה שיכול לייצר לוק טבעי .

 

התמונה הזאת צולמה אחרי השקיע ורואים עדיין את השמיים ועננים עם צבע כחול ואדום וכתום. הכלה בלי נעליים וזה מאוד טבעי להיות בחוף הזה בצורה יחפה.

בבקשה תשמרו על הטבע, ואם אתם משתמשים בקונפטי , זיקוקים וכל דבר אחר, אנא ממכם לאסוף הכל כשאתם מסיימים. אני נתקל במקרים שיש כמה מאות עלי קונפטי מזוגות/צלם שהשאירו אחריהם וזה פוגע בטבע.

 

בתמונה הזאת עשינו משהו מיוחד. שמתי את המצלמה על חצובה, ביקשתי מחתן לעבור בתוך הפריים ולעשות צורות עם זיקוק ומכלה ביקשתי פשוט לעבור בפריים. ע"י חשיפה ארוכה הצלחתי לצלם גם כך שלא רואים אותו אבל כן רואים את הזיקוק . המאורסת הייתה מוארת עם פלאש.

 

לא הסתפקנו בזה. עשיתי עוד תמונה עם ספריי שלג, ולדעתי יצא מאוד יפה, המבטים של מאורסים מבטאים תשוקה אחד כלפי השני והשלג הקפוא ברקע נותן לזה יותר ייחודיות. כפי שאתם מבינים , אין בכוחו של צלם לעשות את התמונה הזאת לבד, צריך עוד עוזר שיפזר את ספריי שלג מאחוריהם.

הרעיון לתמונה זאת נלקח מהסרט "הדוור תמיד מצלצל פעמיים" עם Jack Nicholson  התותח.

 

ומכאן המשכנו לאזור מודרני יותר, בורסה ליהלומים. הצילומים נעשו בחודש נובמבר.

מכאן בה הטיפ הראשון: אם אתם יוצאים בחודשים האלה להצטלם, יהיה קצת קריר. תיקחו איתכם משהו חם(בגדים). לזוג היה קר והם ניסו לשים בגד מחמם בין תמונה לתמונה.

התמונה צולמה ליד הגשר  שעובר מעל הכביש. העלייה לגשר דרך המדרגות. כשעליתי למעלה, מיד ראיתי את הטקסטורה יפייפיה עמוד מרכזי שמחבר את הגשרים עם צינורות מתכת. כמו כן הייתה תאורה במקום שבא למעלה. הוספתי פנס משלי, שמנו את החתן ברקע ושעינו את התמונה הזאת.

כשעלינו על הגשר, ישר שמתי לב לפרספקטיבה שמייצר הגשר ושמתי את הכלה ממש באמצע, בכוונה כדי שהיא תמלא את האמצע של הפרספקטיבה. לרוב, אצל צלמים נחשב שזה לא נכון לשים את האובייקט תמיד באמצע, אבל זה חוק לא פורמלי ולפעמים זה דווקא בא טוב. הרצפה גם מפרטק , שמייצר חץ לכיוון הכלה. מאוד מיוחד בעיניי. הכלה והמבנה הגוף שלה מחמיא לה.

ומי אמר שפוזות זה משהו מיושן עם אמירה כמו בערך "בוא תתפוס אותנו בהליכה או בצורה תיעודית, אנחנו זורמים". עם גישה כזאת גם התמונה יהיו בהתאם. אם הצלם יודע איך להעמיד את המצולמים, עם פוזה יפה זה פי מיליון יותר טוב מאשר לתפוס מישהו בהליכה(עם הגב לצלם בזמן ההליכה,איכס) – תמונה שאפשר לזרוק לפח בעיניי.

הטיפ השני: לא לפחד מפוזות. זה מראה את הגזרה היפה שלכם. או שצלם ינחה אתכם בפוזה או שיראה בתמונה כדי שיהיה לכם יותר קל לעשות העמדה דומה.

 

יודעים איך זה נעשה ? מה זה הדבר הזה ברקע ?

אז זאת טכניקה של חשיפות כפולות שהצלם יכול לנצל. שימו לב שהזוג עומד על מדרגות שבעליה לגשר. עלה לי רעיון, אם אנחנו כבר בבורסה ויש מגדלים יפיפיים , למה לא להשתמש בהם כרקע. הלכתי וצילמתי בקרבה מגדל גבוה – וזאת הייתה החשיפה השנייה. כך נוצרה תמונה ממצלמה, בלי פוטושופ למיניהם. ישר מהמצלמה. אני אישית אוהב מאוד לגוון בטכניקות מה שלא עושים הרבה צלמים.

הטיפ השלישי: אל תשכחו לחייך ולהתרגש. אחרי שנעמדתם "תנו" לצלם את הרגשות.

התמונה האחרונה שצילמתי עם הזוג הייתה כבר ביציאה מאזור הבורסה לכיוון החניה. זיהיתי את המגדל היפה ברקע וגם את הריח. ככה התמזל לי הכל – כל האלמנטים באלכסון, הזוג, המגדל והירח. הזוג עלה מדרגה, ביקשתי מזוג וכיוונתי אותם לפוזה יפה, שימו לב איך היד השמאלית שלה מחזירה אותה, חייכנית ועם היד השניה הם מחוברים. הצמחייה מצד ימין גם תרמה ובסה"כ יצאו תמונות יפות למרות שהיה קריר. כל עוד לא ירד שלג, אפשר לשרוד.

הטיפ הרביעי: תנו נשיקות וחיבוקים זה מאוד טבעי.

שימו לב שבתמונות בבורסה רואים שהאור הוא מלאכותי  - אור רחוב ולא רואים פלאשים, שזה מאוד טבעי. כמובן שיכולתי להפגיז עם פלאשים אבל תראו עד כמה זה נראה יותר מקצועי מאשר צילום עם פלאש ישיר.

היה לי מעניין לצלם את הזוג היפה הזה, שמחתי שכן החלטנו להמשיך את צילומי הזוגיות אחרי השקיע , כשצלמים לרוב מסיימים בשקיעה. עם תאורה נכונה כפי שאתם רואים אפשר לצלם גם בלילה כשחשוך והתמונות מעידות על כך. חשוב שלצלם יהיה ציוד מתאים בעיקר תאורה מלאכותית ועדשות שיותר מתאימות לתנאי תאורה קשים (בלי להכנס לעומק)

הטיפ החמישי: חוץ מלהתלבש יפה (ולאוו דווקא עם בגדי חתונה), תביאו כל דבר שיכול לקשט את הצילומים. כמעט כולם מביאים תאריך. בואו תהיו קצת שונים ותדברו איתי כדי לעשות משהו אחר, משהו שאין לאחרים ותתגאו בו וחברים שלכם יתרשמו לטובה. לרוב אפשר להמציא רעיון שקשור אליכם ולהביא דברים בהתאם.

כצלם חתונות אני יודע שלצילומי ערב המאוחר יש מספר יתרונות: לא חם, האיפור לא יורד, לא מזיעים וכיף להצטלם. אבל יש עוד יתרון חשוב. אל תקראו ותחשבו 10 שניות.

היתרון נוסף הוא שלא חייבים לקחת יום חופש מעבודה.

מה להביא לצילומים ואיך להתלבש כבר כתבתי אבל אם אתם רוצים לתכנן את צילומי לילה (ערב המאוחר) המגניבים שלכם, תוכלו להתקשר ולדון בצילום והכנות. וזה מאוד פשוט לעומת ההכנות שיש לעשות לקראת החתונה שלכם.

שתפו את הכתבה עם זוגות אחרים לגבי אפשרויות צילום בלילה וסטיגמות שיכולות להיות לאחרים לגבי העניין הצילום בחושך.

שמחתי להיות איתכם ונפרד עד הכתבה הבא.

באיזה אולמות אירועים אני אוהב לצלם ולמה?